پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری

در این صفحه به سؤال‌های شما درباره نحوه گرفتن پاسپورت دومینیکا پاسخ داده‌ایم:

dominica-flag

گرفتن پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری چه شرایطی دارد؟
گرفتن شهروندی دومینیکا یکی از آسان‌ترین شرایط را در بین کشورهای دنیا دارد. برای گرفتن پاسپورت دومینیکا باید حداقل ۱۸ سال داشته باشید و سابقه جنائی هم نداشته باشید و نیز از سلامت جسمانی برخوردار باشید. گرفتن پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری، شرط تحصیلات، سابقه کسب و کار، ارائه طرح تجاری یا حتی مصاحبه هم ندارد.

بالا

با پاسپورت دومینیکا سفر به چه کشورهایی نیاز به ویزا ندارد؟
با پاسپورت دومینیکا می توانید به حدود ۱۱۵ کشور دنیا یا بدون ویزا سفر کنید و یا ویزای ورود خود را در فرودگاه بگیرید. از جمله این شکورها عبارتند از تمام کشورهای عضور اتحادیه اروپا، سوئیس، بریتانیا، سنگاپور، روسیه، برزیل و هنگ کنگ.

بالا

چقدر پول برای سرمایه‌گذاری لازم است؟
حداقل میزان سرمایه برای گرفتن پاسپورت دومینیکا ۱۰۰ هزار دلار آمریکا است. البته اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری شامل دو برنامه می‌شود که برنامه اول همان اهدا به صندوق دولتی است (Economic Diversification Fund) و حداقل میزان سرمایه‌گذاری در آن برای گرفتن پاسپورت و شهروندی دومینیکا ۱۰۰ هزار دلار است.

نوع دیگر سرمایه‌گذاری، در املاک و مستغلات است که باید در پروژه‌های تأییدشده توسط دولت دومینیکا سرمایه‌گذاری کنید. حداقل میزان سرمایه‌گذاری در این برنامه ۲۰۰ هزار دلار است. به عبارت دیگر، یک ملک به ارزش حداقل ۲۰۰ هزار دلار را که مورد تأیید دولت باشد و شرایط لازم را داشته باشد، می‌خرید که متعلق به خودتان خواهد بود.

بالا

گرفتن پاسپورت دومینیکا چقدر طول می‌کشد؟
پروسه گرفتن پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری حدود ۴ تا ۶ ماه طول می‌کشد. دقت داشته باشید که برای گرفتن پاسپورت لازم نیست حتماً به دومینیکا سفر کنید و یا مدتی در این کشور اقامت داشته باشید.

بالا

آیا گرفتن پاسپورت دومینیکا شرایط سنی دارد؟
برای سرمایه‌گذاری و اقدام برای گرفتن پاسپورت دومینیکا باید حداقل ۱۸ سالتان باشد اما این برنامه سقف سنی ندارد.

بالا

آیا حتماً باید خانه بخرم؟
خریدن ملک تنها یکی از راه‌های گرفتن پاسپورت دومینکا است که باید یک ملک حداقل ۲۰۰ هزار دلاری بخرید. اما راه دیگر، اهدا به صندوق دولتی است که فقط ۱۰۰ هزار دلار می‌دهید و نیاز به خریدن خانه یا ملک نیست.

بالا

خرید خانه با اهدا به صندوق دولت چه فرق دارد؟
همانطور که گفته شد، دو روش برای گرفتن پاسپورت دومینیکا وجود دارد: اهدا به صندوق دولتی و یکی هم خرید ملک و مستغلات.

در روش اول (اهدا به صندوق دولتی)، شما فقط ۱۰۰ هزار دلار می‌پردازید اما بازگشت سرمایه وجود ندارد. یعنی شما این مبلغ را به دولت دومینیکا اهدا می‌کنید تا خود دولت در برنامه‌های خود سرمایه‌گذاری کند و در ازا آن به شما شهروندی دومینیکا را می‌دهند.

اما در روش خرید خانه، شما ملکی می‌خرید که متعلق به خودتان است و بعد از چند سال می‌توانید آن را بفروشید (معمولاً بین ۳ تا ۵ سال). با فروش ملک ممکن است سود کنید و یا ممکن است ناچار شوید آن را با قیمت کمتری بفروشید و این بستگی به شرایط بازار ملک در دومینیکا دارد. حداقل مبلغ لازم برای استفاده از این روش و خرید ملک ۲۰۰ هزار دلار آمریکا است ضمن این‌که ملکی که می‌خرید هم باید واجد شرایط این برنامه باشد.

بالا

سطح زبانم چقدر باید باشد؟
گرفتن پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری شرط زبان ندارد. البته زبان رسمی دومینیکا انگلیسی است اما از آنجایی که شما با سرمایه‌گذاری و گرفتن پاسپورت اصلاً لازم نیست در این کشور کار یا زندگی کنید، بنابراین شرط زبان هم برای این برنامه وجود ندارد.

بالا

برنامه شهروندی دومینیکا تا چه زمانی ادامه دارد؟
این برنامه از سال ۱۹۹۳ شروع شده و تاکنون هم ادامه داشته است. می‌توان گفت برنامه شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری دومینیکا یکی از طولانی ترین و باثبات‌ترین برنامه‌های اهدای شهروندی در دنیا است. البته ممکن است بعضی از شرایط این برنامه عوض شود مثل میزان سرمایه لازم اما تاکنون این برنامه تغییرات اساسی نداشته است.

بالا

دومینیکا کجا قرار دارد؟
دومینیکا یک جزیره در دریای کارائیب است که یکس ال بعد از کشف قاره آمریکا یعنی در سال ۱۴۹۳ توسط کریستف کلمب کشف شد. پایتخت دومینیکا شهر روسو (Roseau) است که در ساحل جنوب غربی این جزیره قرار دارد. دومینیکا بیش از ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد و بخاطر طبیعت زیبایش شهرت دارد.

بالا

آیا من واجد شرایط هستم؟
اگر سن‌تان بالاتر از ۱۸ سال باشد و حداقل ۱۰۰ هزار دلار سرمایه داشته باشید، به احتمال زیاد می‌توانید در کمتر از یک سال از طریق سرمایه‌گذاری پاسپورت دومینیکا را بگیرید. اگر هم ترجیح بدهید برای گرفتن پاسپورت دومینیکا سرمایه‌گذاری ۲۰۰ هزار دلاری بکنید و در عوض یک ملک متعلق به خودتان هم در دومینیکا داشته باشید، ما می‌توانیم برای خرید ملکی که شرایط لازم و قانونی را داشته باشد به شما کمک کنیم.

بالا