چطور ارزیابی مدرک تحصیلی به روند مهاجرت کمک میکند؟

حتماً میدانید که اگر قصد مهاجرت به کانادا یا تحصیل در کانادا را دارید باید مدارک تحصیلی شما ارزیابی شوند. این کار نه تنها برای پیش بردن پرونده شما لازم است بلکه در آینده هم میتواند بسیار بنفع شما باشد.

ارزیابی مدارک تحصیلی برای کانادا

صرفه جویی در وقت و پول

وقتی مدارک تحصیلی شما ارزیابی شده باشند، مسئولان مربوطه میتوانند ببینند تحصیلات شما در مقیاس سیستم آموزشی کانادا کجا قرار دارد. بعبارت دیگر، حتی اگر برای تحصیل به کانادا نیامده باشید، در آینده هم اگر بخواهید به تحصیلات خود ادامه بدهید، دیگر نگران این مسئله نخواهید بود که مجبور شوید واحدهای تکراری یا درسهایی را بخوانید که قبلاً خوانده اید.

کمک به گرفتن اقامت دائم

دانشجویانی که پس از تحصیل قصد گرفتن اقامت دائم کانادا را دارند، معمولاً از طریق روشهایی مثل اکسپرس اینتری یا برنامه کاندیدای استانی اقدام میکنند.

در روش اکسپرس اینتری، شما طبق معیارهای سن، تحصیلات، سطح زبان و سابقه کار ارزیابی میشوید. پس از آن طبق سیستم رتبه بندی جامع CRS، نمره میگیرید که دولت کانادا طبق رتبه شما در آن مرحله، تصمیم میگیرید که از شما دعوت کند تا برای اقامت تقاضا بدهید یا خیر.

حال اگر مدارک تحصیلی شما ارزیابی شده باشد، در بهتر شدن رتبه شما در این مرحله تأثیر مثبت خواهد داشت. مثلاً اگر شما، هم در ایران و هم کانادا دانشگاه رفته باشید، اگر مدارک و ریز نمرات ایرانتان را ارزیابی نکرده باشید، ممکن است فقط امتیاز مربوط به تحصیل در کانادا را بگیرید.

توضیح مهم

اگر به هر قصدی به کانادا می آیید، توصیه میکنیم قبل از ترک ایران، مدارک تحصیلی خود را ارزیابی کنید. دقت داشته باشید که منظور از ارزیابی، فقط ترجمه مدرک تحصیلی نیست و لازم است که مدرک و ریز نمرات شما توسط شرکتهای ثالثی مثل WES ارزیابی شوند.

خیلی از اوقات حضور شما در ایران و مراجعه به دانشگاه خودتان برای اینکه مدارک را آزاد کنید و آنها ریزنمرات را برای WES بفرستند، ضروری است. پس این کار را برای بعد از مهاجرت نگذارید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *