معرفی برنامه کارفرمای معتبر از سپتامبر ۲۰۲۳

دولت کانادا اعلام کرده است که برای رفع نیاز نیروی کار در کانادا برنامه پایلوت (آزمایشی) کارفرمای معتبر را در ماه سپتامبر ۲۰۲۳ معرفی خواهد کرد.

کارفرمای معتبر برای گرفتن جاب آفر در کانادا

این برنامه مهاجرتی با نام رسمی Recognized Employer Pilot، زیرمجموعه برنامه نیروی موقت کار خارجی (TFWP) خواهد بود و هدف آن این است که برای کارفرماهای کانادایی که سابقه خوبی در برنامه استخدام موقت نیروی کار خارجی دارند، موانع اداری را کم کند.

به این ترتیب، تأییدیه وزارت کار کانادا (LMIA) برای کارفرماهای واجد شرایط ۳۶ ماه اعتبار خواهد داشت و پروسه تقاضای تأییدیه وزارت کار هم برای آنها ساده تر میشود.

تأییدیه وزارت کار یا همان Labour Market Impact Assessment، هنگامی به کارفرماها داده میشود که نشان دهند برای کاری که میخواهند یک نیروی کار خارجی را استخدام کنند، هیچ فردی در کانادا برای استخدام در آن شغل وجود ندارد. پس از آن میتوانند به نیروی کار مورد نظرشان جاب آفر بدهند.

دولت کانادا گفته است این اقدام به کارفرماهای واجد شرایط کمک میکند تا بهتر بتوانند برای نیازهای خود به استخدام نیروی کار برنامه ریزی کنند و در طول ۳ سالی که تأییدیه آنها اعتبار دارد لازم نباشد درخواستهای مکرر بدهد.

برنامه نیروی موقت کار خارجی (TFWP) برای کسانی است که بهرحال نیاز به تأییدیه وزارت کار کانادا (LMIA) دارند. اگر متقاضی به هر دلیلی از این پروسه معاف شود، مثلاً با مجوز کار باز (Open Work permit) وارد کانادا شود، میتواند تحت برنامه انتقال بین المللی اقدام کند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *