با ویزای توریستی در کانادا بمانید!

همانطور که در خبرهای قبلی گفته بودیم، دولت کانادا امکاناتی را برای ایرانیها فراهم کرده تا هم راحتتر بتوانند ویزای موقت خود را در کانادا تمدید کنند و هم نوع ویزای خود را تبدیل به انوع دیگر ویزا کنند. از آنجایی که خیلی در مورد این سیاست جدید دولت کانادا سوال پرسیده بودید، در این مطلب بیشتر درباره آن توضیح میدهیم.

ویزای موقت شامل انواع ویزا از جمله ویزای دیدار و توریستی و همچنین ویزای تحصیلی میشود. بدیهی است که بعد از اتمام زمان اعتیبار ویزای موقت باید کانادا را ترک کنید. اما در سال ۲۰۲۳ دولت کانادا این امکان را به ایرانیها داده که بتوانند از داخل خاک کانادا ویزای خود را راحتتر تمدید کنند. اما خبر خوب اول این است که شما حتی میتوانید نوع ویزای موقت خود را تبدیل به ویزای موقت دیگری بکنید.

تبدیل ویزا

تبدیل ویزا به این معنی است که اگر شما با مثلاً ویزای توریستی به کانادا آمده اید، میتوانید علاوه بر تمدید ویزای خود برای ماندن بیشتر در کانادا، روی ویزای خود اجازه کار هم بگیرید. یعنی میتوانید در کانادا کار کنید.

اما این خبر خوب به اینجا ختم نمیشود. اجازه کار معمولاً برای یک شغل بخصوص و کار کردن برای یک کارفرمای مشخص است که از قبل به دولت کانادا اعلام کرده اید، اما الان دولت کانادا به ایرانیها اجازه کار باز میدهد یعنی میتوانید در حالی که با ویزای توریستی در کانادا هستید و ماندن خود را تمدید میکنید و اجازه کار میگیرید، اجازه خواهید داشت برای هر کارفرمایی و هر موقعیت شغلی کار کنید.

چطور میتوانم اقامت دائم بگیریم؟

در مدتی که در کانادا اجازه کار دارید، میتوانید برای خود تجربه کار در کانادا کسب کنید. تجربه کار در کانادا یکی از عوامل مهم است که برای مهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت دائم تأثیر زیادی دارد. به عبارت دیگر، شما با داشتن تجربه کار در کانادا به دولت کانادا نشان میدهید که از عهده پیدا کردن کار در کانادا بر می آیید و مهارتی دارید که به درد جامعه کانادا میخورد و کارفرماها شما را استخدام میکنند. حتی شاید بتوانی بعد از مدتی کار کردن در کانادا، جاب آفر بگیرید که این میتواند پروسه گرفتم اقامت دائم شما را به مراتب راحتتر کند.

چطور میتوانم اقدام کنیم؟

میتوانید تمام مراحل کار را به ما بسپارید. اگر در حال حاضر داخل کانادا باشید، همانطور که در بالا شرح دادیم، کار بسیار راحت است. حتی اگر خارج از کانادا باشید و شرایط حداقلی را داشته باشید، ما میتوانیم با اخذ ویزای موقت (visitor visa) شرایط را برای شما برای آمدن به کانادا فراهم کنیم و پس از آن وارد پروسه تبدیل ویزای شما به ویزای کار (اجازه کار) و سپس تقاضا برای اقامت دائم بشویم.

با پر کردن و ارسال فرم ارزیابی مهاجرت توسط شما، ما میتوانیم به شما بگوییم شرایط لازم را دارید یا نه.

اگر سؤال بیشتری دارید و یا برای هرگونه مشاوره و راهنمایی با ما تماس بگیرید.