مهاجرت به استرالیا یا کانادا؟

یکی از سؤالهایی که خیلی مطرح میشود این است که کدام کشور برای مهاجرت مناسبتر است؟ استرالیا یا کانادا؟

واقعیت این است که هر دو این کشورها از کشورهای مهاجرپذیر دنیا هستند. تخمین زده میشود که حدود ۳۰٪ جمعیت استرالیا، خارج از این کشور بدنیا آمده اند که به نسبت کشورهای دیگر رقم بالایی است. طبق آماری که دولت استرالیا منتشر کرده، در سالهای اخیر میزان مهاجرت به استرالیا حدود ۲۰۰ هزار نفر در سال بوده است. از طرفی، اداره مهاجرت کانادا هم میگوید در سال ۲۰۲۲ بیش از ۴۰۰ هزار نفر به کانادا مهاجرت کردند و این آمار قرار است تا سال ۲۰۲۵ به ۵۰۰ هزار نفر هم برسد.

قوانین استرالیا آسانتر است یا کانادا؟

قوانین مهاجرت و گرفتن اقامت دائم به استرالیا یا کانادا کم و بیش مشابه هم هستند چون هر دو این کشورها با افزایش جمعیت سالمندان روبرو هستند و برای تقویت اقتصاد خود سیاست مهاجرپذیری در بین نیروی کار متخصص و جوان را در پیش گرفته اند. علاوه بر این، برای مهاجرت به استرالیا یا کانادا، دو راه اصلی دیگر هم وجود دارد: مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و همچنین مهاجرت از طریق خانواده.

برای ایرانیها کدام مناسبتر است؟

شاید نتوان گفت مهاجرت به استرالیا یا کانادا برای همه ایرانیها بسیار راحت است اما میتوان با اطمینان گفت قوانین مهاجرت به این دو کشور بسیار شفاف است و روند مهاجرت به کانادا و استرالیا نسبت به کشورهای دیگر منظم تر است. بنابراین تصمیم بر سر مهاجرت به استرالیا یا کانادا بستگی به این دارد که شرایط شما برای کدام کشور مناسبتر است.

شرایط سطح زبان استرالیا راحتتر است یا کانادا؟

بستگی به این دارد که از چه طریقی اقدام میکنید و رشته و شغل شما چیست. در حالت کلی، شرایط زبان برای استرالیا و کانادا تقریباً مشابه است اما اداره مهاجرت استرالیا نتایج آزمونهای بیشتری را قبول میکنید. برای جزییات بیشتر میتوانید صفحه شرایط زبان برای مهاجرت به استرالیا را مطالعه کنید.

اما دولت کانادا فقط ازمون آیلتس و سلپیپ را قبول دارد. البته در بیشتر روشهای مهاجرت به کانادا، دانستن زبان فرانسه هم امتیاز دارد. پس میتوان گفت برای کسانی که فرانسوی بلدند، شرایط مهاجرت به کانادا از لحاظ زبان شاید راحتتر باشد. برای جزییات بیشتر میتوانید به صفحه شرایط سطح زبان برای مهاجرت به کانادا مراجعه کنید.