برای ویزا موقت، قصد اقامت دائم بلامانع است

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرد که اشکالی ندارد که خارجی هایی که تقاضای اقامت دائم کرده اند یا قصد این کار را دارند، برای ویزای موقت (توریستی، تحصیلی یا دیدار) هم اقدام کنند.

اداره مهاجرت در دستورالعمل خود در تاریخ ۵ آوریل ۲۰۲۳ به کارمندانش اعلام کرده که اشکالی ندارد که متقاضی هم برای ویزای موقت و هم برای اقامت دائم درخواست داده باشد با این نیت که ابتدا با ویزای توریستی (یا تحصیلی یا دیدار) وارد کانادا شود و بعد از آن اقامت دائم بگیرد.

تا پیش از این، داشتن چنین قصدی تناقض به حساب میامد اما از این پس مانعی برای این کار وجود ندارد. به عبارت دیگر، اگر کسی برای ویزای موقت اقدام کند و افسر مربوطه ببینید که تقاضای اقامت دائم هم کرده، نباید مانعی برای صدور ویزای موقت شود. البته به شرطی که افسر مربوطه متقاعد شود که فرد قصد ندارد بعد از انقضای ویزا همچنان بدون اجازه در کانادا بماند.

چرا رویکردشان عوض شد؟

دلیل این تصمیم اداره مهاجرت این است که افرادی که مدتی بطور موقت در کانادا به سر میبرند، بهتر میتوانند شرایط کار و زندگی را بسنجند و اگر اجازه کار یا اجازه تحصیل هم داشته باشند، میتوانند تجربه کار/تحصیل در کانادا را هم کسب کنند و با شرایط بهتری برای اقامت دائم اقدام کنند.