اعتبار بانکی در کانادا چه اهمیتی دارد؟

با شروع زندگی در کانادا خیلی زود متوجه می‌شوید که باید اعتبار مالی خوبی برای خود بسازید تا بتوانید از تسهیلات مختلف بانکی استفاده کنید.

اعتبار بانکی یعنی چه؟

در خیلی از کشورها، از جمله کانادا، می‌توانید برای خرید کالاها و خدمات مختلف، بدون اینکه همان لحظه وجه مورد نظر را بپردازید یا در حسابتان آن مقدار پول داشته باشید، صرفاً با اعتباری که نزد بانک دارید، آن را بخرید و در حالی که بانک پول آن را پرداخت می‌کند، شما تا موعد مقرری وقت دارید که با بانک تسویه حساب کنید.

اعتبار (credit) فقط برای خرید استفاده می‌شود؟

علاوه بر خرید اعتباری، شما در کانادا در موقعیتهای مختلفی ناچار خواهید بود که سابقه اعتبار (credit history) خوبی داشته باشید:

  • اجاره ملک
  • درخواست صدور کارت اعتباری
  • گرفتن وام برای خرید خانه

چه فاکتورهایی را در نظر می‌گیرند؟

شرکت‌های اعتباری از سایر بانک‌ها و شرکتهایی که به شما اعتبار داده‌اند استعلام می‌گیرند. پس خوب است که اگر حساب اعتباری دارید، هرازگاهی از آنها گزارش عملکرد خود را بگیرید تا ببینید وضعیت‌تان چگونه است تا اگر در آینده خواستید درخواست اعتبار بکنید یا وام بگیرید، سابقه اعتبارتان مشکلی نداشته باشد.

چطور سابقه خوبی داشته باشم؟

معمولاً سابقه کردیت شما در کشورهای دیگر، در کانادا مورد استفاده قرار نمیگیرد. پس مهم است که بمحض ورود به کانادا، مشغول ساختن سابقه خوب اعتباری برای خودتان باشید.

فاکتورهای زیر در ساختن اعتبار موثرند:

  • اینکه با هر بار خرید اعتباری، بدهی‌هایتان به بانک را بموقع پس بدهید.
  • اینکه هر بار چه میزان از اعتباری که نزد بانک دارید را خرج می‌کنید.
  • اینکه سابقه اعتبار خوب شما هرچه طولانی‌تر باشد.

یادآوری آخر

یادتان باشد در یک بازه زمانی کوتاه، زیاد درخواست وام نکنید و کارتهای اعتباری زیادی نگیرید چون میتواند تاثیر منفی در سابقه شما بگذارد.