راهنمای جامع پیدا کردن کار پس از ورود به کانادا

قبل از آنکه به جزییات بیشتر در مورد نحوه پیداکردنِ کار در کشور کانادا اشاره کنیم، ضروری است در مورد شرایط کار در این کشور بیشتر بدانیم. نرخ بیکاری، یکی از آیتم های قابل توجه برای ازریابی سلامت شغلی یک کشور است.

با توجه به گزارش وبسایت Statista درسال 2021،  کانادا در زمره­­­ی کشورهایِ با کمترین نرخ بیکاری (7.43%) در جهان قرار گرفت. شاید تعجب کنید! احتمالا این مقدار بیکاری به نظرتان زیاد به نظر می­رسد!

ولی نکته­ای که از آن غافل شدید این است که در دو سالِ همه­گیری بیماری کرونا، نرخ بیکاری به صورت طبیعی در همه­ی کشورها افزایش یافت، با این وجود، این کشورِ مهاجرپذیر، در این دوران، همچنان دارای یکی از کمترین میزان بیکاری بود. پیش ­بینی می­شود در سال 2022 و 2023 درصد بیکاری در این کشور به ترتیب به عدد 5.89 و 4.99 کاهش یابد.

The Canadian National flag set against the Rocky Mountains of Banff National ParkCanada
The Canadian National flag set against the Rocky Mountains of Banff National Park Canada

شرایط عمومی کار در کانادا چیست؟

قبل از آنکه به جزییات بیشتر در مورد نحوه پیداکردنِ کار در کشور کانادا اشاره کنیم، ضروری است در مورد شرایط کار در این کشور بیشتر بدانیم. نرخ بیکاری، یکی از آیتم های قابل توجه برای ازریابی سلامت شغلی یک کشور است.

با توجه به گزارش وبسایت Statista درسال 2021،  کانادا در زمره­­­ی کشورهایِ با کمترین نرخ بیکاری (7.43%) در جهان قرار گرفت.

شاید تعجب کنید! احتمالا این مقدار بیکاری به نظرتان زیاد به نظر می­رسد! ولی نکته­ای که از آن غافل شدید این است که در دو سالِ همه­گیری بیماری کرونا، نرخ بیکاری به صورت طبیعی در همه­ی کشورها افزایش یافت، با این وجود، این کشورِ مهاجرپذیر، در این دوران، همچنان دارای یکی از کمترین میزان بیکاری بود. پیش ­بینی می­شود در سال 2022 و 2023 درصد بیکاری در این کشور به ترتیب به عدد 5.89 و 4.99 کاهش یابد.

canada

ساخت رزومه؛ مهارت های­تان را به رخ بکشید!

همانطور که پیش از مطالعه­ی یک کتاب، نویسنده از شما دعوت به مطالعه­ی مقدمه آن کتاب می­کند تا ذهن شما برای خواندنش آماده شود، ما هم پیش از اینکه به سراغِ اصلِ مطلب رفته و به بیان روش­های جستجوی مشاغل و درخواست شغلی بپردازیم، نیاز داریم تا برای آن آماده شویم.

حال وقتِ آن است رزومه­ تان را مرتب کنید. همه­ ی ما می­دانیم داشتن یک رزومه اولین قدم برای ارسال درخواست شغلی به شرکت های جویای نیروی کار می­باشد.

در کادانا، بیشترِ کارفرمایان تمرکز و توجه بیشتری بر روی مهارت­کاری شما، مشکلاتی از سر راه کارفرمایان پیشین برداشته اید، و نوآوری هایی که داشته اید، دارند. این توضیحات بدان معناست که  ساخت یک رزومه خوب و قوی، نیاز به تلاش و صبوری زیادی دارد.

اگرچه ظاهر و رنگ بندی رزومه موثر است، ولی آنچه اهمیت بیشتری دارد این است که سوابق شغلی ذکر شده در رزومه­تان  مرتبط و متناسب با شغلی باشد که برای آن درخواست می­دهید. بگذارید بیشتر توضیح بدهم.

این طبیعی است که شما در طول زندگی­تان کارهای مختلفی کرده و جایگاه­های شغلی متفاوتی را تجربه کرده باشید، ولی نکته­ای که هیچ کس به شما نمی­گوید این است که اشاره کردن به همه­ی شغل­هایی که قبلا داشته اید، نه تنها مزیت به حساب نمی­آید بلکه اثر منفی نیز دارد.

به طور مثال، اگر شما تصمیم دارید به عنوان یک مهندس عمران برای شغلی درخواست داده و رزومه بفرستید، نیازی به نوشتنِ این موضوع که شما قبلا تدریس زبان انگلیسی داشته اید، نیست! در این حالت بهتر است روی نقاط قوت خود و سوابق مرتبط به آن جایگاه شغلی تمرکز کنید.

همچنین، بهتر است پس از مطالعه شرح دقیق جایگاه شغلی، رزومه خود را متناسب با آن آپدیت کنید و اول سوابق شغلی­تان که متناسب تر است را ذکر کنید. در نتیجه شاید نیاز باشد برای هر درخواست شغلی، رزومه­تان را به­روز کنید.

canada job search

در شبکه­ های شغلی فعال تر باشید

در ادامه­­ ی این مقاله، به تعدادی از مهم­ترین سایت های کاریابی و جستجوی شغلی معرفی خواهد شد ولی موضوعی که در آن سوی مرزها بسیار حائز اهمیت است و تنها محدود به کشور کانادا نمی­شود، شبکه سازی شغلی است.

الگوریتم­ها و تکنولوژی­های جدیدی که در همه شبکه ­های اجتماعی از جمله در Linkedin و Facebook مورد استفاده قرار گرفته، باعث می­شود شما بتوانید روابط قوی تری ایجاد کنید و شبکه دوستان و همکاران خود را افزایش دهید.

Linkedin به طور خاص، برای شبکه‌های حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و به جویندگان کار اجازه می‌دهد از طریق این شبکه درخواست خود را به کارفرمایان ارسال کنند.

عضویت و حضور فعال در لینکدین، به همراه یک پروفایل جذاب می­تواند به شما در پیدا کردن شغل کمک کند. روزانه بیش از 60 هزار شغل از سراسر کره ­زمین بر روی این شبکه حرفه­ ای قرار می­گیرد.

Blog-Arts_What-Does-It-Mean-When-Someone-Wants-to-Join-Your-LinkedIn-Network-

این وبسایت ها رو به خاطر بسپار!

حال که رزومه­تان آماده است و حساب لینکدین خود را طبق آنچه توضیح داده شد ایجاد کرده اید، وقت اپلای کردن یا همان ارسال درخواست برای آگهی­های شغلی است که روزانه در وبسایت های جستجوی شغل و کاریابی قرارداده می­شود.

انگیزه­های مهاجرت برای هر فرد می­تواند متفاوت باشد. معمولا به دست آوردن رفاه و زندگی بهتر، از اصلی­ترین اهدافِ مهاجرتِ ما ایرانی هاست. به عنوان یک ایرانی، اولین چیزی که هنگام تصمیم به مهاجرت به ذهن ما خطور می­کند این است که چگونه در کشوری که قراراست در آن رندگی جدیدمان را آغاز کنیم، کار پیدا کنیم. این دغدغه گاها به حدی ترسناک جلوه می­کند که به تنهایی می­تواند ما را از تصمیم به مهاجرت منصرف کند. در این مقاله قصد داریم راهنمایی جامع برای پیدا کردن کار در کشور کانادا پس از ورود به این کشور، به شما ارایه دهیم. با ما همراه باشید!

انگیزه­های مهاجرت برای هر فرد می­تواند متفاوت باشد. معمولا به دست آوردن رفاه و زندگی بهتر، از اصلی­ترین اهدافِ مهاجرتِ ما ایرانی هاست. به عنوان یک ایرانی، اولین چیزی که هنگام تصمیم به مهاجرت به ذهن ما خطور می­کند این است که چگونه در کشوری که قراراست در آن رندگی جدیدمان را آغاز کنیم، کار پیدا کنیم.

این دغدغه گاها به حدی ترسناک جلوه می­کند که به تنهایی می­تواند ما را از تصمیم به مهاجرت منصرف کند. در این مقاله قصد داریم راهنمایی جامع برای پیدا کردن کار در کشور کانادا پس از ورود به این کشور، به شما ارایه دهیم. با ما همراه باشید!

انگیزه­های مهاجرت برای هر فرد می­تواند متفاوت باشد. معمولا به دست آوردن رفاه و زندگی بهتر، از اصلی­ترین اهدافِ مهاجرتِ ما ایرانی هاست. به عنوان یک ایرانی، اولین چیزی که هنگام تصمیم به مهاجرت به ذهن ما خطور می­کند این است که چگونه در کشوری که قراراست در آن رندگی جدیدمان را آغاز کنیم، کار پیدا کنیم.

این دغدغه گاها به حدی ترسناک جلوه می­کند که به تنهایی می­تواند ما را از تصمیم به مهاجرت منصرف کند. در این مقاله قصد داریم راهنمایی جامع برای پیدا کردن کار در کشور کانادا پس از ورود به این کشور، به شما ارایه دهیم. با ما همراه باشید!

مهارت، از همه چیز مهم­تر!

همه­ ی آنچه برای پیدا کردن شغل در کانادا لازم بود گفته شد. اگر با رعایت موارد بالا باز هم نتونستید کار پیدا کنید بدین معناست که شما در مصاحبه شغلی­تان نتوانسته اید نظر مصاحبه کننده را جلب کنید.

علاوه بر مسایلی مثل عدم اعتماد به نفس، موضوعی که معمولا در این گونه موارد خودش را نشان می­دهد عدم داشتن مهارت کافی برای آن جایگاه شغلی است. کانادا و بسیاری از کشورهای پیشرفته امروزی، هیچ جایگاهی برای فردی که تنها به مدرک بسنده کرده و هیچ­گونه مهارت عملی در آن کار ندارد، قائل نیستند.

 پس یادتان باشد در این کشور ها، واقعا کار به کاردان سپرده می­شود. اگر هنوز مهارت خاصی ندارید، وقت آن است که این بار دست به کار شوید و قبل از همه چیز، در مهارتی که به آن علاقه مند هستید خبره شوید. این مورد قطعا به شما در نهایی شدن شغلی که به مصاحبه برای آن دعوت می­شوید کمک می­کند.

work in canada

سخن پایانی

با مهاجرت، چالش­های گوناگونی را در زندگی­تان تجربه خواهید کرد. پیدا کردن کار یکی از مهم­ترین هاست و فاکتورهای بسیاری در دیر یا زود پیدا کردن کار موثر است. ولی آنچه اهمیت دارد این است که در این راه نباید ناامید شوید.

استمرار در ارسال درخواست­های شغلی، به­روز بودن و کسب مهارت، سه عنصر طلایی هستند که به شما در پیدا کردن شغل کمک می­کند.

اگرچه تضمین شغل جدید در کانادا می‌تواند یک پروسه طولانی مدت باشد اما این مهم کاری ارزشمند است. کانادا پُر از فرصت‌ها و افراد شگفت انگیز است. شما نیز بدون شک کانادا را خانه رویایی خود خواهید دانست.

اگر نیار به مشاوره برای مهاجرت به کانادا دارید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید.

روزانه جایگاه­های شغلی بسیاری از سراسر کانادا بر روی این وبسایت­ها قرار می­گیرند که در ادامه برخی از مهم­ترین آنها را معرفی میکنیم.